Çözümlerimiz, daha uzun raf ömrü, harika tat gibi önemli ihtiyaçlarınızı karşılar. 140 yıllık deneyime sahip AAK, tüketicilerinizi yakalayan ve heyecanlandıran başarılı yeni konseptler için işinize değer katacak çözümler sunuyor. Sizi ve işinizi bir üst seviyeye çıkararak, müşterilerinizin özel ihtiyaçlarına uygun AAK ürünlerini sunuyoruz.

Cargill glikoz şurupları şekerleme ürünlerinde, reçel, helva, lokum ve Türk tatlıları uygulamalarında kullanılmaktadır.

Tüm şekerleme ürünlerinde orjin tat ve renk çeşitliliğiyle kullanıcılarına fırsatlar sunar. Son ürününüzü yüksek kalitesiyle başarıya ulaştırır.

Renklendiriciler konusunda yeni teknolojiler geliştirerek tamamen doğal renklendiriciler üretmektedir. Hem E kodlu hem de Clean Label renklendiriciler ürün portfolyosunda bulunmaktadır. Doğal renklendiriciler konusunda çok farklı renk çeşitliliğine sahip olunup, doğal olmayan(sentetik) renklendirici ürünlerinin yerine kullanılabilir ve son tüketici için doğal ve sağlıklı çözümler üretebilmektedir. Doğal Katkı, Gıda sektörü için doğal gıda renklendiricileri ve pektinler başta olmak üzere özel bileşenler üreten Naturex’in Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır.

Obipektin bitki ve meyvelerin doğal bir bileşenidir, bir çok meyvede bulunur, Petkin bitki ve meyvelere sağlamlık ve esneklik kabiliyeti sağlayan ana bileşenlerden biridir. Reçel, jöle, dolgu ve şekerlemeler gibi çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Kek ve bisküvi başta olmak üzere Fırıncılık ve pastacılık ürünlerinde kıvam verici olarak da kullanılmaktadır.

Üretimini 125 yılı aşkın bir zamandır sürdürmektedir. Kremsi saf vanilyalı bir tada sahip birinci sınıf EUROVANİLLİN Supreme, doğal ve sürdürülebilir bir hammadde olan ağaçtan (lignin) üretilmiş, daha doğal çevreci bir üründür. Dünya ölçeğinde rakiplerinden açık ara üstün bir üründür.