Biz Kimiz?

DOĞAL KATKI, gıda sektöründe 60 yılı bulan deneyimiyle müşterilerine gelişen piyasa ihtiyaçları ve post-modern dönemin doğurduğu yeni trendler doğrultusunda “geleceğin özgün tatlarını doğadan keşfetmeye” odaklı sağlıklı, kaliteli ve güvenilir çözümler sunmaktadır.

Doğal bileşen üreticisi dünya çapında lider markaların ürünlerini iç pazar ve bölge ülke müşterileriyle buluşturmada “omurga” işlevi gören kuruluşumuz, inovatif bir yaklaşımla ürün yelpazesini her geçen gün daha da genişletmeyi hedeflemektedir.

İş ortaklarımızın olası bütün istek ve taleplerine cevap verebilmek amacıyla Ghana’dan Hollanda’ya Fransa’ya, Endonezya’dan Brezilya’ya, Amerika’dan İngiltere’ye uzanan muazzam bir tedarik ağı örgüleyen DOĞAL KATKI, gelişmiş AR-GE imkânı, uluslararası borsaya tabi ürünlerin alım satımı, yurtdışından ileri vadeli ürün bağlantıları kurma gibi hizmetlerle de en küçüğünden en büyüğüne her türden üreticiyle “baştan sona tam isabet”i gözeten projeler yürütmektedir.

DOĞAL KATKI olarak hâlihazırda CARGILL’in nişasta, mısır şurubu ve Gerkens kakaosunu; AAK’nın endüstriyel yağlarını; NATUREX’in doğal gıda renklendiricileri ile OBİPEKTİN’ ini; BORREGAARD’ın Euro vanilinini; AMILINA buğday nişastası ile glutenini; EWALD’in Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı yaprak jelatinini; LAPI’nin toz jelatinini ve MİTSUBİSHİ KOHJIN Life Science ’ın Maya Ekstraktı ve umami geliştiricilerini Türkiye pazarına sunuyoruz.

Satış ve dağıtım faaliyetimizin yanı sıra, artan müşteri talebini karşılamak üzere DKT Seasoning ve DKT Vanilin adı altında İzmir/Kemalpaşa üretim tesislerimizde, 2013 yılında hayata geçirdiğimiz yeni markalarımızla 6 adet tam otomatik ambalajlama hattında, 250 ml., 500 ml. ve 1 lt.lik ambalajlarda aroma ve kristal şekerden, mısır nişastası, pirinç unu ve kakao gibi paketlenmiş toz ürünlere kadar geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz.

Sağlıklı bir gelecek hedefiyle en uygun doğal çözümleri araştırıp müşterilerine sunan DOĞAL KATKI, ürün odaklı yahut reçeteye yönelik satış sonrası teknik desteğiyle de interaktif ve dinamik bir strateji izlemektedir.

Porföyümüzde yer alan bileşenler, çikolata ve kakaolu ürünler; şekerleme, sakız, helva, lokum, bisküvi, gofret, dondurma, baklava ve diğer hamurlu tatlılar; unlu mamuller, pastacılık, reçel, süt ürünleri; sosis, sucuk, salam; çeşni, sos, cips üretimi ve ayrıca ambalaj, tekstil ve kağıt sanayiinde kullanılmaktadır. Meşrubat sektöründe ise, NATUREX doğal renklendiricileri ile etkinliğimizi sürdürmekteyiz.